500 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz

Organik Salep (Organic Sahlep)

Organik Salep (Organic Sahlep)

Organik ürün, üretim aşamalarında kimyasal hiç bir müdahaleye maruz kalmadan üretilen ürün demektir. Organik ürün sertifikalı ürünlerde, üretimden paketlemeye kadar tüm aşamalar kontrollü şekilde sürdürülür. Bu aşamalar başarılı şekilde tamamlanırsa ürüne organik sertifikası verilir. Bu şekilde tarımın desteklenmesi ile toprak başta olmak üzere sularımız ve havamız kirletilmeden, tarım yapılmaktadır. Böylece insan, hayvan ve doğanın sağlığı korunmaktadır. Kimyasal etkilere maruz kalmamış daha sağlıklı bir ekoloji, çevre oluşturulmaktadır.

Organik salep nedir?

Tüm yiyecek ve içeceklerde olduğu gibi salebin de organik ya da doğal olması çok büyük önem taşır. Günümüz ticaret piyasasında adı salep ama kendisinin salep ile uzaktan yakında ilgisi olmayan ürünler satılmaktadır. Organik ve gerçek salep adı altında içeriği sağlıklı olmayan ürünler tüketiciye sunulmaktadır. Örneğin; salebin kıvamını başka ürünlerle sağlamak için kıvam arttırıcı maddeler salebin içine katılmaktadır. Salep kıvamını gerçek salebe benzetmek için kullanılan maddeler içinde kimyasal içerikli maddeler de bulunmaktadır.. Oysaki organik salep ya da doğal salep de üretilirken, orkide yumruları özenle toplanır. Bir sonraki seneye tekrar ürün alabilmek için çiftçiler genellikle el ile özenle hasat yaparlar. Toplanan yumrular sütte veya suda kaynatılır. Daha sonra ipe dizilirek veya ince bir tül üzerine serilerek gölgede kurutulur. Bu kuruyan salebin de satışı olduğu gibi, kuru salebin taş değirmenlerde çeşitli aşamalardan geçip öğütüldüğü toz salep hali asıl olarak tüketiciye sunulur. Bardaklarımızı dolduran, sıcak ve yumuşak içimiyle şifa veren salep hem üretimi hem de tüketiminde özen isteyen bir üründür. Dondurmanın ana maddesidir. Öksürük, bronşit ve çeşitli hazımsızlık sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Tüm bu faydalardan olabildiğince yararlanmak için salep alınan yerin güvenirliğinden emin olmak gerekir.

Organik salep nereden alınır?

Ülkemizde salep tarımcılığı henüz yeni başladığı için henüz organik sertifikalı salep üretimi yapan firma henüz bulunmamaktadır. Daha doğru ifade ile bu yazı kaleme alındığında henüz organik salep üretimi yapan firma bulunmamaktadır. Otağ doğal salep firması olarak biz doğal salep satışı yapmaktayız. İleride sertifikalı şekilde organik salep üretimi yapan firmalar olursa onlardan temin edip, tüketicimize organik sertifikamızla salep sunmak isteriz. Şuan için satışını yaptığımız salepler dağlardan toplanan doğal saleplerdir. Tüketicilerin şuan için salep alırken saf salep tercih etmeleri sağlıkları için çok faydalı olacaktır. Gerçek salebin insan sağlığına birçok yararı bulunmaktadır. Salep insan bedenine içerisindeki vitamin, mineraller ve sütteki protein ile enerji verir. Sıcak içimiyle göğsü yumuşatır ve kalbi kuvvetlendirir. Bağırsak ve mide sağlığında etkilir buna bağlı olarak sindirimi kolaylaştırır. Bu sebepten bağırsak tembelliğine karşı kullanılabilir. Salebi hazırlarken süt ile birlikte hazırlanması besleyiciliğini arttırır. Öksürük ve bronşit şikayetlerinin giderilmesine fayda sağlar. Yumuşak içimiyle mide için yararlıdır. Aynı zamanda salep tüm bu özelliklerinin yanında doyurucu bir içecektir. Üzerine serptiğimiz tarçın, kan şekerini düzenler. Süt ile yapıldığı için kalsiyumun yararlı etkilerini taşır. Diyet programlarında ara öğün olarak tüketilebilir.

Salebin faydaları saymakla bitmezken, sahte içerikli ürünler(içerisinde kimyasal madde vb maddeler bulunduranlar) de aynı şekilde bedene zarar verebilirler. Bu yüzden gerçek salep için Otağ Doğal Bucak Salebi için.

Organik salep fiyatı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi organik sertifikalı salep üretimi henüz yapan firma bulunmamaktadır. Bu sebeple organik salep fiyatı da henüz belli değildir. Ancak doğal bucak salebi fiyatı şuan sitemizde Bucak Salep 100 Gr Meşhur Bucak Salebi sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Gerçek salep almak için salep alınan yerin güvenirliğini iyi araştırmak gerekir. Doğal ve kaliteli saleplerimzi Türkiye’nin her yerine yaptığımız satışlarla tüketiminize sunmaktayız. Bucak salebini kalitesiyle ve güvenle kapınıza getiriyoruz. Doğal Salep İçin Otağ Doğal Bucak Salebi için.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Doğal Salep

Paylaş:

500 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı