500 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz

Salep Fiyatları 2023

Salep Fiyatları 2023

Salep fiyatları 2023 yılında bir önceki yıla yıla göre baya farklılık göstermiştir. Bunda ülkemizin içinde bulunduğu enflasyon ve salebin toplanmasına konulan yasak baş etmenlenlerdir.

2023 Yaş Salep Fiyatları

Salep; endemik bir bitki olup, orkide bitkisinin kökünde elde edilmektedir. Orkide'nin bazı cinslerinin kökünde 2, 3 ya da 4 tane yumru bulunmaktadır. Bu yumrulardan bir tanesi ebe dediğimiz tekrar dikilmesi gereken ve gelecek yıl aynı yerden çıkmasını sağlayan tohum'dur.

Toplanılan yumruların kurutulmamış haline yaş salep denilmektedir. 2022 yılı yaş salep fiyatı 100TL - 500 TL arasında türüne, kalitesine göre farklılık göstermiştir. 2023 yılında da yaş salep fiyatlarının 150TL - 750 TL arasında olacağı tahmin edilmektedir.

2023 Kuru Salep Fiyatları

Toplanılan sahlep yumrularının, yıkama işlemi arkasından ipe dizerek kurutma ya da sererek kurutma işleminden sonraki haline kuru salep ya da çekirdek salep veyahut tane salep denilmektedir. Bu saleplerin bu şekilde tüketilmesi mümkün değildir. Tüketime hazır hale gelmesi için toz halini alması gerekmektedir. 2022 kuru salep fiyatları salebin cinsine, kalitesine ve türüne göre 2000TL - 3000 TL arasında değişmektedir. Bucak salebi 2850 TL civarında 2022 yılında satılmaktadır. 2023 yılı çekirdek salep fiyatı 2500 TL - 3500 TL arasında olacağı tahmin edilmektedir.

2023 Toz Salep Fiyatı

Kurutulan saleplerin taş değirmenlerde 4 aşamalı olarak öğütülmesi ile oluşan salebe toz salep denilmektedir. Toz salep formu salebi dondurma ya da içimlik salepte kullandığımız halidir. Doğal toz salebin tüketilmesinin insana bir çok faydasın bulunmaktadır. Bununla ilgili detaylı bilgiyi Salebin Faydaları yazımızı inceleyerek elde edebilirsiniz.

2022 yılında toz salep fiyatları 2000 TL - 3000 TL arasında değişiklik göstermekte olup; 2023 yılında toz salep fiyatlarının 2500 TL - 3500 TL arasında olacağı tahmin edilmektedir. Fakat bu tahminlerde yanılmalar olabilmektedir. Çünkü son iki yıl enflasyon oranları normalin çok üzerinde gerçekleşmektedir.

Toz salep alırken dikkat etmeniz gerekenler; güvenilir ve sağlam satıcılardan almanızdır. Toz salep içerisine farklı maddeler katılarak katkısız salep adı altında satılmaktadır. Gerçek salep nasıl anlaşılır yazımızı okuyarak detaylı bilgi elde edebilirsiniz. 

Satışını yaptığımız saleplerimiz %100 saf ve katkısız saleplerdir. Detaylı bilgi için; Doğal Saf Salepler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kuru Yaş Salep Alımı

Eğer elinizde kuru ya da yaş salep var ise Otağ Doğal Salep olarak salep alımı yapmaktayız. İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çok Satan Salep Fiyatları

Otağ Doğal Bucak Salep olarak satışını yaptığımız salepler garantimiz altındadır. Ürünlerimizin içerisinde salep dışında kesinlikle hiç bir madde bulunmamaktadır. %100 saf saleptir. Bucak salep en çok satan salepler;

 

Bucak Salep 100 Gr Meşhur Bucak Salebi Katkısız Saf Sahlep

Bucak Salep 50 Gr Meşhur Bucak Salebi Katkısız Saf Sahlep

 

İlginizi çekecek başka bir yazı

Salep kimin içeçeği?

Paylaş:

500 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı