500 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz

Bucak Salep Borsası

Bucak Salep Borsası

Burdur Bucak Salep

Salep; orkide bitkisinin kökünden elde edilen yumruların yıkanıp, kurutulup taş değirmenlerde 4 aşamalı olarak öğütülmesiyle hazır hale gelip, içimlik sahlep veya dondurma salebi olarak kullanılır. Genellikle 700-800 metre rakımın üzerinde dağ, çayır, ormanlık hatta yol kenarlarında bile yetişir.

Burdur salep veya daha çok Bucak salep olarak ülkemizde isim salmıştır. Bucak salebi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın "çarşı pazar değil hakiki Bucak Salebi" söylemi ile yurdumuzda daha da ün salmıştır.

Salep Borsası

Bucak; salebin ticaretinin döndüğü ana merkezdir. Burdur Bucak Salep Borsası olarak nitelendirilen bu durum, 1950'li yıllardan beri salep alım satım ticaretinin Bucak'lı tüccarlardan tarafından yapılması ve Torosların eteklerinde bulunan Bucak ve çevresindeki köylerde salep toplanmasından kaynaklanmatadır. Bucak salep borsasında her yıl tonlarca salep alınıp satılmaktadır. Salebin fiyatını buradaki tüccarlar belirlemekte, tüm Türkiye'ye dondurmalık salep ve içimlik salep satışı yapılmaktadır.

Salep Fiyatları

Salep fiyatları 2021 yılında; kuru salep fiyatı, yaş salep fiyatı, salebin kalitesi, salebin türü, salebin yöresine göre farklılık arzetmektedir. Net bir fiyat ancak ürünün görülmesi ile ortaya çıkmaktadır. Ortalama olarak 2021 yılı yaş salep fiyatı 50 TL ile 350 TL arasında alıcı bulmaktadır. 2021 yılı kuru salep fiyatı 200 lira ile 1000 lira arasında değişmektedir. Fakat 2021 yılının sonundaki zamlardan bucak salep nasibini almış ve kuru salep fiyatı 1700 TL civarını görmüş, şuan için 1500 TL civarındadır. Bu fiyatlar genel fiyatlardır. Tam fiyat salebin cinsine ve kalitesine göre değişmektedir. Daha yukarıda da olabilir daha aşağıda olabilmektedir. İnternette bazı satıcılar ellerindeki salebi satmak için yerli salep fiyatları, salep kilosu, salep fiyatı ne kadar?, bucak salep fiyatı, gerçek salep fiyatı, salep fiyatı, saf salep fiyatı, sahlep fiyatları, dondurma salebi fiyatı gibi aramalar yapmaktadırlar. Bu aramarın hepsinin muhatabı olarak salep satışı yapmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2022 Salep Fiyatları

2022 yılının salepleri bahar aylarında tam olarak netlik kazansada 2022 yılının başı itibarıyla 600 TL - 1500 TL arasında fiyatlanmaktadır. Bucak salep borsasında ortalama salep fiyatları 1500 TL civarındadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi cinsine ve kalitesine göre bu fiyat çıkıp düşmektedir.

Salep Alıcıları

Otağ Doğal Bucak Salep olarak her türlü yaş salep ve kuru salep alımı ve satımı yapmaktayız. Elinizde salep var ise bizimle iletişime geçerek ürününüzü bize satabilirsiniz. Bucak salep borsası salep alımı Otağ Doğal Bucak Salep.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Doğal Salep Nedir?

Paylaş:

500 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı