500 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz

Doğal Salep

Doğal Salep

Ülkemizin birçok bölgesinde yetişen, orkidelerin yumrularından elde edilen salebin tüketim için doğal olması oldukça önem taşımaktadır. Günümüzde çoğu tüketim maddesinde bulunan yapay aromalar ve zararlı tatlandırıcılar yüzünden tüketiciler seçim konusunda daha da hassas olmuşlardır. Doğal salep; dağlarda, bayırlarda kendi kendine çıkan orkide bitkisinin kökünden elde edilen salebe denir. Uzun yıllardır tüketimde olan ve günümüzde gittikçe de tüketim oranı artan salep içeceğinin hangisinin gerçek olduğu tüketiciler tarafından merak konusu olmaktadır.

Salep satın almak isteyen kişiler pakette mi yoksa açıktan mı almaları gerektiği konusunda da tereddüt yaşamaktadırlar. Salep ender bulunan ve elde edilen ürünün de çok kıymetli olduğu bilinen ürünlerden birisidir. Bu yüzden salep alışverişinde oldukça seçici olmak gerekir. Öncelikle salep siparişi verilecek olan sitenin güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Güvenilir işletmelerden satın almak büyük önem taşımaktadır. İşletmeyi seçtikten sonra salebin gerçek olup olmadığını aldığımız salebi deneyerek de anlayabiliriz. Salebin gerçeğini sahtesinden ayırmak için salebin rengi ayırt edici özellikler arasındadır. Gerçek salep genellikle bej ya da krem rengi tonlarındadır. Salebin kokusu da biraz ağırdır. Keskin bir kokuya sahiptir. Dikkatli koklayarak salebin içinde başka maddelerin kokuları alınabilir. Bir de doğal salep ile yapılan salep kıvamlı olur ama puding gibi olmaz. Hemen yoğunlaşan, yoğunlaşınca puding gibi olan saleplerde kıvam arttırıcı madde vardır.

Sahte salep üreten firmalar kıvam alması için nişasta, kıvam arttırıcı kullanmakta ve bu karışımın içine az miktarda salep katarak tüketiciye sunmaktadır. İçeriğe katılan bol miktarda tarçın vb maddeler de salebin sahteliğini gizlemek için kullanılmaktadır. Tüm bu sebeplerden dolayı salep siparişi için güvenilir sitelerden alışveriş yapmak gerekmektedir.

Doğal salep fiyatı ne kadar?

2021 yılında doğal toz salebin kilogram fiyatı elde edildiği yöre ve cinsine göre değişmektedir. Salep türleri dağ salebi ve çayır salebi olarak ikiye ayrılmaktadır. Dağ salebinin daha kıymetli olmasından dolayı fiyatı da çayır salebinden fazladır. Toz salep fiyatı 2021 yılında 450- 1800 arasında değişmektedir. Bu fiyat salebin farklı bölgelerde yetişme alanına, salep orkidesinin cinsine ve kalitesine göre değişmektedir. Yaş salep, kuru salep ve toz salep halinde satın alınabilen salebin fiyatı ise yaklaşık olarak şöyledir:

  • Yaş Salep: 50-400 TL
  • Kuru Salep: 600-1800 TL
  • Toz Salep: 600-1800 TL

Doğal salep nerede bulunur?

Doğal ve katkısız salep arıyorsanız doğru adreste olduğunuza emin olmalısınız. Eğer bu yazıyı okuyorsanız doğru olanı bulmuşsunuz demektir. Otağ Doğal olarak saf salep satışı yapmaktayız. %100 katkısız salep almak için salep satın al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Saf Salep

Paylaş:

500 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı