500 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz

Dondurmalık Saf Salep Tozu Dondurma Sahlebi

Dondurmalık Saf Salep Tozu Dondurma Sahlebi

Salep, orkidelerin yumrularından elde edilen doğal bir bitki ürünüdür. Binlerce çeşidi olan salep, özellikle Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde yetişir. Salep, hem sıcak içecek hem de dondurma yapımında kullanılan lezzetli ve faydalı bir malzemedir. Salebin faydaları arasında bağışıklık sistemini güçlendirmesi, sindirimi kolaylaştırması, öksürüğü kesmesi, kemikleri kuvvetlendirmesi ve cinsel gücü artırmasına yardımcı olması sayılabilir.

Dondurma Salebi

Salep ile dondurma yapmak için saf salep tozu kullanmak gerekir. Saf salep tozu, katkısız ve doğal olarak öğütülmüş saleptir. Hakiki salep tozu ile yapılan dondurma, hem kıvamı hem de tadıyla eşsiz bir lezzet sunar.

Saf salep tozu ile dondurma yapmak için;

Doğal Dondurma Malzemeleri:

1 litre tam yağlı süt, 7 gram saf salep tozu, 200-250 gram toz şeker ve 1 paket vanilya yeterlidir.

Doğal Dondurma Yapımı

Önce salep tozu, şeker ve vanilya bir kapta karıştırılır. Sonra süt bir tencerede kaynatılır. Kaynayan sütün altı kısılır ve süte salep karışımı yavaş yavaş eklenir. Karıştırarak 20-25 dakika pişirilir. Pişen karışım soğumaya bırakılır. Soğuyan karışım derin dondurucuda 2 saat bekletilir. Sonra çıkarılıp mikserle çırpılır. Tekrar derin dondurucuya konur. Bu işlem 3-4 kez tekrarlanır. Son olarak dondurma tamamen donana kadar bekletilir.

Saf salep tozu ile yapılan dondurma, hem yazın hem de kışın tüketilebilir. Yazın serinletici bir tatlı olarak tercih edilebilir. Kışın ise üzerine kaynar su dökülerek sıcak bir içeceğe dönüştürülebilir. Saf salep tozu ile yapılan dondurma, damla sakızı, vanilya veya meyve parçacıkları ile de zenginleştirilebilir.

Hakiki Salep Nereden Bulabilirim

Saf salep tozu bulmak zor olabilir. Çünkü piyasada çok fazla sahte ve katkılı salep vardır. Bu nedenle saf salep tozu alırken güvenilir markalara yönelmek gerekir. Otağ Doğal Salep olarak firmamız, %100 doğal ve katkısız saf salep tozu sunan bir markadır. Otağ Doğal Salep markası, dağlardan toplanan salepleri taş değirmende öğütür ve cam şişede paketler. Otağ Doğal Salep markasının ürünlerine bucaksalep.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Dondurmalık Saf Salep

Otağ Doğal Salep markası ve bucaksalep.com web sitesi, dondurmalık saf salep arayanlar için ideal bir adresdir. Dondurmalık saf saleple hem yazın hem de kışın lezzetli ve sağlıklı tatlar hazırlayabilirsiniz.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Salep kimin içeçeği?

Paylaş:

500 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı